agencja pracy

Agencja pracy Gościno zadzwoń 578 503 403

Prasówki

Pracowniki z Ukrainy zajmują idealne miejsce spośród wszystkich gości, które planują podejmować działalność w Polsce. Z jakimś rokiem ich kwotę w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej zatrudniano w rolnictwie, tylko z latami przybywa ich liczebność we wszelkich obszarach rynkowych, przez ostatnie bardzo dużo pracodawców zderzają się z pewnym pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do utrzymania obcokrajowca
Ukrainiec, żeby przebywać i działać w Polsce, musi posiadać albo ważne prawo na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 z nich nie dają podstawy dla wykonywania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli gość nie ma wizy, to potem on prawdopodobnie ją zacząć na bazie rodzaju wizy №05 (na bazie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na bazie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na bazie oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w ciągu jednego roku. Uproszczenie liczy na tym, że pan nie powinien docierać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo planują być zaznaczone paszportowe dane pracownika, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez gościa
W zależności z tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czyli nie pracodawca może zarobić dla innego pracownika dwa następujące dokumenty:

Jeżeli gość nie odpracował w Polsce 180 dni w biegu roku – oświadczenie
Można schować w powiatowym Urzędzie Pracy pożądaj przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany projekt będzie zauważony w ciągu tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi tekstami są:

oświadczenie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej działalność ekonomiczną bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w biegu roku – zezwolenie na rzecz typu A
Efekt trzeba zwrócić w Tytule Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego listu jest dłużej – minimalnie parę miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dużo?
Po otrzymaniu oświadczenia lub prawa w tytule pracodawca ma wręczyć jego do człowieka, by ten mógł otworzyć wizę na bazie złożonych materiałów do konsulatu. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

Kiedy człowiek otworzył wizę i dotarłem na znaczenie wykonywania pracy – przed przystąpieniem pracy trzeba podpisać umowę z cudzoziemcem (zlecenia czy deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Rzeczy korzysta żyć ogłoszony o podjęciu książki w dniu jej powstania. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

Jak w wypadku polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w ciągu jednego tygodnia. I o nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik ma robić dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments